11. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali Başladı

11. KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT FESTİVALİ BAŞLADI

Nazilli Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 11. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali başladı.

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl pek çok yazar, gazeteci, komedyen, sinema ve tiyatrocusunun yer aldığı 11. Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali başladı. Son günlerde yaşanan olaylardan ve şehitlerden dolayı açılışta etkinliklere yer verilmedi. 
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine; CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Baro Temsilcisi Emel Şahin, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerli yazarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bu coğrafya zengin bir coğrafyadır. En büyük zenginliklerin içinde de kültürü yer almaktadır. Pek çok araştırmacı, yazar ve bilim adamı bu coğrafyada yetişmiş ve kalıcı eserler bırakmıştır. Yarınlarımızın aydınlatıcısı olan bu festivallerimizi devam ettireceğimizi tekrar belirtmek istiyorum. Bugüne kadar emek veren herkese teşekkür ediyorum. 11. Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivalimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum“ ifadelerine yer verdi.
Kültür etkinliklerinin tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini ifade eden CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül; “Böyle güzel etkinliklerin olması Nazillili olarak bizi umutlandırıyor, gururlandırıyor. Bu özgür, umutlu, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında yapılacak her türlü etkinliğin tüm Türkiye’ye yayılması dileğimizdir. Yazarların tutuklanmadığı, gazetecilerin özgürlüğünün kısıtlanmadığı, demokrasinin yaşadığı bir Türkiye özlemi ile 11. Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali’ne emek veren Sayın Belediye Başkanımıza, belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu festivali başlatan ve emek veren daha önceki yöneticilere de çok teşekkür ediyorum. Bu festivalde yer alan çok kıymetli yerel ve ulusal sanatçılarımıza da hoş geldiniz diyorum” dedi.
Türkiye’nin yaşadığı zor günlerde kültür ve sanattan bahsetmenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy; “Öncelikle şehitlerimizi saygıyla yad edip, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. 11. Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivalimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sanatın ve sanatçının en önemli unsur olduğunu sözleri ve yaşam felsefesiyle bizlere göstermiştir. Herkesin pek çok iş yapabileceğini ama sanatçı olmanın çok özel olduğunu birçok vesileyle ifade etmiştir. Kültürün, sanatın ve edebiyatın her zaman hayatımızın içinde yer alması temennisi ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”
6-16 Mart tarihleri arasında Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nde yapılacak olan festivalde sanatseverler ücretsiz olarak pek çok ünlü ismi dinleme imkanı bulacak. 
FESTİVAL PROGRAMI
06 MART 2020 CUMA
SAAT – 14.30 FESTİVAL AÇILIŞ
YER: BELEDİYE MEYDANI
07 MART 2020 –CUMARTESİ
SAAT – 18.00-HÜSEYİN YURTTAŞ
KONU –– Askeri Müdahaleler ve demokrasi
SAAT -  20.00 –KEMAL ARI
KONU –ÖLÜMÜYLE ATATÜRK’E EŞLİK EDEN ALMAN MİMAR; BRUNO TAUR
08 MART 2020 – PAZAR
SAAT – 16.00-KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİNİN DÜZENLEDİĞİ
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
SAAT -  18.00 –TAHSİN ŞİMŞEK
KONU –EDEBİYATTAKİ VE ŞİİRDEKİ AFRODİSİAS
SAAT -  20.00 -ÜMİT ZİLELİ
KONU –TÜRKİYENİN BEKASI TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?
09 MART 2020 – PAZARTESİ
SAAT -  18.00 –ABDULLAH  KIRKIK& ZEKERİYA  IŞIKLI
KONU -ŞİİR VE EDEBİYAT
SAAT- 20.00 -ARET VARTANYAN
KONU - Nereye Gidiyorsun?
10 MART 2020 – SALI
SAAT – 18.00 –ETEM ORUÇ
KONU –ŞU EGENİN EFELERİ
SAAT -  20.00 –ENVER AYSEVER
KONU -ELLİ YAŞA DOĞRU
11 MART 2020 – ÇARŞAMBA
SAAT – 16.00-ŞAHİN EFE YILMAZ
KONU-KUVAYIMİLLİYE EFELERİ
SAAT – 18.00 –DİLŞEN İNCE ERDOĞAN
KONU –Kendi değerlerimiz
SAAT -  20.00 –ERCAN KESAL
KONU –HAYAT VE SİNEMA
12 MART 2020 – PERŞEMBE
SAAT – 16.00-SABAHATTİN BURHAN
KONU-YÖRÜK ALİ EFE
SAAT – 18.00 –METİN HARA
KONU -“BAŞKA BİR DÜNYAMÜMKÜN”
SAAT -  20.00 –A.NASUH MAHRUKİ
KONU –Kendi Everest'inize Tırmanın
13 MART 2020 – CUMA
SAAT – 16.00 –KERİM ÖZBEKLER & ŞERİFE TEKİN
KONU –ŞİİR VE EDEBİYAT SÖYLEŞİLERİ
SAAT – 18.00 –RAMAZAN KURTOĞLU
KONU – Bio politik savaşlar ve Türkiye’nin Milli Güvenliğ
SAAT -  20.00 –SABİH KANADOĞLU
KONU -Anayasamızda Kuvetler Ayrılığının Önemi
14 MART 2020 – CUMARTESİ
SAAT – 16.00-İBRAHİM KİRAZ
KONU- DEMİRCİ MEHMET EFE
SAAT -  18.00 –HİDAYET KARAKUŞ
KONU –ANNE BENİ BEKLEME
SAAT -  20.00 –ALİ LİDAR
KONU –HAYATA RAĞMEN EDEBİYAT
15 MART 2020 – PAZAR
SAAT- 1600 – OSMAN ALTUĞ
KONU-EKONOMİDE KÖRELME KÖRLEŞME; EKONOMİDE BEKLENENLER VE GERÇEKLEŞENLER
SAAT- 18.00-OSMAN GİRGİN
KONU –TÜRK TARİHİ
SAAT -  20.00 –SİNAN MEYDAN
KONU -ATATÜRK'ÜN VİCDANINDAKİ MİLLİ SIR: CUMHURİYET

Etiketler

#nazilli #kültür #edebiyat #festival #kültür sanat #edebiyat #yazar #kitap fuarı

building

Nazilli Belediyesi Kamuoyuna Duyuru

Semt pazarlarında tüm esnafımızın eldiven ve maske zorunluluğuna uyması, sosyal mesafeyi koruması önem arz etmektedir.
building

CHP’li Bülbül: Her 5 Kişiden Birinin Belinde Silah Var

CHP Aydın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada bireysel silahlanma sayısını verdi. ‘’Her 5 kişiden birinin belinde silah var dedi’’
building

Nazilli’de Korona Tedbirleri Devam Ediyor

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, dünya genelinde hızla yayılan korona virüsüne karşı ilçede gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarını inceledi.
building

Nazilli Esnafına Çağrı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 21 Nisan- 23 Mayıs tarihleri arasında Sümer Rekreasyon Alanı’nda kurulacak panayırda yer alması için Nazilli esnafına çağrıda bulundu.
building

Mesai Sümer'de Başladı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Temizlik, Park Bahçe ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Sümer Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.
building

Nazilli Şehitler İçin Tek Yürek Oldu

İdlib'te Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik gerçekleştirilen hain saldırıda 36 askerin şehit olmasının ardından Nazilli Belediyesi şehitlere saygı yürüyüşü düzenledi.

Etiketler

#nazilli belediyesi #duyuru #korona #corona #dezenfektan yapımı #dezenfektan üretimi #coronadan korunma #korona virüsü korunma #el temizliği #el dezenfektanı #evde dezenfektan üretimi #süleyman bülbül #nazilli #korona #corona #temizlik #corona tedbir #koronadan korunmak #nazilli ticaret odası #naztic #corona #duyuru #nazilli #festival #nazilli belediyesi #nazilli #esnaf #çağrı #esnafa çağrı #panayır #nazilli panayır #nazilli belediyesi #fen işleri #temizlik işleri #nazilli temizlik #nazilli fen işleri #nazilli #şehitler #idlib #saygı yürüyüşü #nazilli belediyesi #kürşat engin özcan #tenis
Balon Metni ingilizcesi Balon Metni ingilizce çeviri Balon Metni çeviri Balon Metni ingilizce çevirisi Balon Metni ingilizce tercüme kriter ingilizcesi kriter ingilizce çeviri kriter çeviri kriter ingilizce çevirisi kriter ingilizce tercüme Çerçeveler Web Sitesi ingilizcesi Çerçeveler Web Sitesi ingilizce çeviri Çerçeveler Web Sitesi çeviri Çerçeveler Web Sitesi ingilizce çevirisi Çerçeveler Web Sitesi ingilizce tercüme açık saçıklık ingilizcesi açık saçıklık ingilizce çeviri açık saçıklık çeviri açık saçıklık ingilizce çevirisi açık saçıklık ingilizce tercüme asker kaçağı ingilizcesi asker kaçağı ingilizce çeviri asker kaçağı çeviri asker kaçağı ingilizce çevirisi asker kaçağı ingilizce tercüme süreç denetimi ingilizcesi süreç denetimi ingilizce çeviri süreç denetimi çeviri süreç denetimi ingilizce çevirisi süreç denetimi ingilizce tercüme Frizye dili ingilizcesi Frizye dili ingilizce çeviri Frizye dili çeviri Frizye dili ingilizce çevirisi Frizye dili ingilizce tercüme çürütmek ingilizcesi çürütmek ingilizce çeviri çürütmek çeviri çürütmek ingilizce çevirisi çürütmek ingilizce tercüme nesne adını girin ingilizcesi nesne adını girin ingilizce çeviri nesne adını girin çeviri nesne adını girin ingilizce çevirisi nesne adını girin ingilizce tercüme anahtar kartı ingilizcesi anahtar kartı ingilizce çeviri anahtar kartı çeviri anahtar kartı ingilizce çevirisi anahtar kartı ingilizce tercüme kesme sürüyor ingilizcesi kesme sürüyor ingilizce çeviri kesme sürüyor çeviri kesme sürüyor ingilizce çevirisi kesme sürüyor ingilizce tercüme adım tıklatma ingilizcesi adım tıklatma ingilizce çeviri adım tıklatma çeviri adım tıklatma ingilizce çevirisi adım tıklatma ingilizce tercüme geniş iletişim ağı ingilizcesi geniş iletişim ağı ingilizce çeviri geniş iletişim ağı çeviri geniş iletişim ağı ingilizce çevirisi geniş iletişim ağı ingilizce tercüme şekillendirme imleri ingilizcesi şekillendirme imleri ingilizce çeviri şekillendirme imleri çeviri şekillendirme imleri ingilizce çevirisi şekillendirme imleri ingilizce tercüme Dizi ingilizcesi Dizi ingilizce çeviri Dizi çeviri Dizi ingilizce çevirisi Dizi ingilizce tercüme lisansına yeni yetkiler eklemek ingilizcesi lisansına yeni yetkiler eklemek ingilizce çeviri lisansına yeni yetkiler eklemek çeviri lisansına yeni yetkiler eklemek ingilizce çevirisi lisansına yeni yetkiler eklemek ingilizce tercüme karmaşık kodlar ingilizcesi karmaşık kodlar ingilizce çeviri karmaşık kodlar çeviri karmaşık kodlar ingilizce çevirisi karmaşık kodlar ingilizce tercüme kutlama ingilizcesi kutlama ingilizce çeviri kutlama çeviri kutlama ingilizce çevirisi kutlama ingilizce tercüme eşevrelilik ingilizcesi eşevrelilik ingilizce çeviri eşevrelilik çeviri eşevrelilik ingilizce çevirisi eşevrelilik ingilizce tercüme dis kaynaklardan edinme ingilizcesi dis kaynaklardan edinme ingilizce çeviri dis kaynaklardan edinme çeviri dis kaynaklardan edinme ingilizce çevirisi dis kaynaklardan edinme ingilizce tercüme dağıtık yükselteç ingilizcesi dağıtık yükselteç ingilizce çeviri dağıtık yükselteç çeviri dağıtık yükselteç ingilizce çevirisi dağıtık yükselteç ingilizce tercüme şeffaf bir kağıt ingilizcesi şeffaf bir kağıt ingilizce çeviri şeffaf bir kağıt çeviri şeffaf bir kağıt ingilizce çevirisi şeffaf bir kağıt ingilizce tercüme Etkin Yüksek ingilizcesi Etkin Yüksek ingilizce çeviri Etkin Yüksek çeviri Etkin Yüksek ingilizce çevirisi Etkin Yüksek ingilizce tercüme Gerektiği gibi ingilizcesi Gerektiği gibi ingilizce çeviri Gerektiği gibi çeviri Gerektiği gibi ingilizce çevirisi Gerektiği gibi ingilizce tercüme görüntü kartı ingilizcesi görüntü kartı ingilizce çeviri görüntü kartı çeviri görüntü kartı ingilizce çevirisi görüntü kartı ingilizce tercüme dağıtım merkezleri ingilizcesi dağıtım merkezleri ingilizce çeviri dağıtım merkezleri çeviri dağıtım merkezleri ingilizce çevirisi dağıtım merkezleri ingilizce tercüme alan sözdizimi ingilizcesi alan sözdizimi ingilizce çeviri alan sözdizimi çeviri alan sözdizimi ingilizce çevirisi alan sözdizimi ingilizce tercüme beri ingilizcesi beri ingilizce çeviri beri çeviri beri ingilizce çevirisi beri ingilizce tercüme rüyada CADI görmek CADI CADI anlamı CADI rüya tabiri rüyada CADI ne demek? no ingilizcesi no ingilizce çeviri no çeviri no ingilizce çevirisi no ingilizce tercüme Eğilim Çizgisi Ekle ingilizcesi Eğilim Çizgisi Ekle ingilizce çeviri Eğilim Çizgisi Ekle çeviri Eğilim Çizgisi Ekle ingilizce çevirisi Eğilim Çizgisi Ekle ingilizce tercüme istikrar kazandırma ingilizcesi istikrar kazandırma ingilizce çeviri istikrar kazandırma çeviri istikrar kazandırma ingilizce çevirisi istikrar kazandırma ingilizce tercüme kullanıcı dostu ingilizcesi kullanıcı dostu ingilizce çeviri kullanıcı dostu çeviri kullanıcı dostu ingilizce çevirisi kullanıcı dostu ingilizce tercüme Etiyopya ingilizcesi Etiyopya ingilizce çeviri Etiyopya çeviri Etiyopya ingilizce çevirisi Etiyopya ingilizce tercüme cıvıltı ingilizcesi cıvıltı ingilizce çeviri cıvıltı çeviri cıvıltı ingilizce çevirisi cıvıltı ingilizce tercüme olay güdümlü ingilizcesi olay güdümlü ingilizce çeviri olay güdümlü çeviri olay güdümlü ingilizce çevirisi olay güdümlü ingilizce tercüme Avrupa Toplulukları Sayıştayı ingilizcesi Avrupa Toplulukları Sayıştayı ingilizce çeviri Avrupa Toplulukları Sayıştayı çeviri Avrupa Toplulukları Sayıştayı ingilizce çevirisi Avrupa Toplulukları Sayıştayı ingilizce tercüme Kopyalar Arasında ingilizcesi Kopyalar Arasında ingilizce çeviri Kopyalar Arasında çeviri Kopyalar Arasında ingilizce çevirisi Kopyalar Arasında ingilizce tercüme özür dilemek ingilizcesi özür dilemek ingilizce çeviri özür dilemek çeviri özür dilemek ingilizce çevirisi özür dilemek ingilizce tercüme keçi sakalı ingilizcesi keçi sakalı ingilizce çeviri keçi sakalı çeviri keçi sakalı ingilizce çevirisi keçi sakalı ingilizce tercüme işlenmemiş ingilizcesi işlenmemiş ingilizce çeviri işlenmemiş çeviri işlenmemiş ingilizce çevirisi işlenmemiş ingilizce tercüme hızlı kanal ingilizcesi hızlı kanal ingilizce çeviri hızlı kanal çeviri hızlı kanal ingilizce çevirisi hızlı kanal ingilizce tercüme sisle kaplamak ingilizcesi sisle kaplamak ingilizce çeviri sisle kaplamak çeviri sisle kaplamak ingilizce çevirisi sisle kaplamak ingilizce tercüme bir şeye karışmak ingilizcesi bir şeye karışmak ingilizce çeviri bir şeye karışmak çeviri bir şeye karışmak ingilizce çevirisi bir şeye karışmak ingilizce tercüme Sağ Denge ingilizcesi Sağ Denge ingilizce çeviri Sağ Denge çeviri Sağ Denge ingilizce çevirisi Sağ Denge ingilizce tercüme korkakça ingilizcesi korkakça ingilizce çeviri korkakça çeviri korkakça ingilizce çevirisi korkakça ingilizce tercüme minakop ingilizcesi minakop ingilizce çeviri minakop çeviri minakop ingilizce çevirisi minakop ingilizce tercüme bol suyla yıkamak ingilizcesi bol suyla yıkamak ingilizce çeviri bol suyla yıkamak çeviri bol suyla yıkamak ingilizce çevirisi bol suyla yıkamak ingilizce tercüme kimlik bilgisi ingilizcesi kimlik bilgisi ingilizce çeviri kimlik bilgisi çeviri kimlik bilgisi ingilizce çevirisi kimlik bilgisi ingilizce tercüme rüyada harabe görmek harabe harabe anlamı harabe rüya tabiri rüyada harabe ne demek?