CHP'Lİ VEKİLDEN GEZİ TUTUKLULARINA CEZAEVİ ZİYARETİ

CHP'Lİ VEKİLDEN GEZİ TUTUKLULARINA CEZAEVİ ZİYARETİ

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Gezi davasından tutuklu bulunan Osman Kavala, açlık grevindeki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve Avukat Selçuk Kozağaçlı’yı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

AİHM KARARI UYGULANMALI
İki yılı aşkın süredir AİHM kararına rağmen cezaevinde olan Osman Kavala CHP’li Bülbül’e şunları söyledi:
“iddianamede suçlamalara yönelik kanıt yok. Ayrıca adil yargılanma hakkım ihlal edildi ve Savunma hakkımı kullanamadım. ve AİHM kararına rağmen hâlâ cezaevinde tutulmayı kabul edemiyorum. AİHM kararının uygulanması gerekiyor.” 

MUHALİF OLDUĞUM İÇİN CEZAEVİNDEYİM
Avukat Selçuk Kozağaçlı da savunma hakkını kullanamadığını şu sözlerle ifade etti:
“Savunma hakkımı kullanmadım. Dosyada bulunan belgeleri inceleyemedim. Haftada iki saat olmak üzere toplamda 40 saat bilgisayarda inceleme izni verdiler. Dosyamı inceleyemediğim için savunma yapamadım. Zaten mahkeme yargılamadan önce kararını vermiştir. AİHM VE AYM’nin lehe kararlarına ‘İstanbul grubu’ denilen grup uygulamıyor. 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi özel yetkili mahkeme gibi çalışıyor. 20 baro başkanı bunun için HSK’ye başvurdu ama sonuç hâlâ yok. Ben de sonucu merak ediyorum. Mr çektirmek için 14 ayda gün veriyorlar. Fizik tedavi için 16 ayda gün veriyorlar. Sağlık hakkını kullanamıyoruz. Hastane küçük ve yetersiz.”

‘DİYALOG ZEMİNİ KURULMALI’
Açlık grevini sürdüren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in 40 kiloya düştüğünü belirten Bülbül, Adalet Bakanlığı’nın bir an önce diyalog zemini kurması gerektiğini belirtti. Bülbül şunları söyledi: 
“Talebi Grup Yorum konserleri yasaklarının kalkması ve tutuksuz yargılanma. Yeniden gitar çalmak istiyor. ‘Biz terörist değiliz’ diyor. ‘250 bin kişiye konser verdik. Muhalif olduğumuz için cezaevindeyiz. Mektupların orijinalleri verilmiyor. Fotokopisi veriliyor ve çoğu yer karalanmış oluyor. Siyasi dergi verilmiyor ve 10 kitap sınırlaması var. Spor hakkını yasaklamışlar o nedenle insanlar görüşemiyor’ diyor. Adalet Bakanlığının girişimi şimdiye kadar hiç olmamış. Talepler karşılanamayacak talepler değil. Adalet bakanlığı bu konu hakkında bir an önce bir diyalog zemini kurmalı.”
 

Etiketler

#süleyman bülbül #gezi #cezaevi #osman kavala

building

Nazilli Şehiriçi Minibüs Güzergahları

Nazilli Şehiriçi Güzergahları, Nazilli Minibüs Güzergahları, Nazilli Dolmuş Saatleri, Nazilli Minibüs Saatleri Nazilli Dolmuş Güzergahları, Nazilli Şehiriçi Minibüsleri
building

Okuyuverin Gari

Okuyuverin Gari Nazilli Kitap Fuarı başlıyor. Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen Okuyuverin Gari Nazilli Kitap Fuarı, 21 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Sümer Rekreasyon Alanı’nda kitapseverlerle buluşacak.
building

Fransız Konsolosu’ndan Başkan Özcan’a Ziyaret

Fransız İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David ve Gazeteci Yazar Gülşah Elikbank, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti.
building

Nazilli'de Muhteşem Deve Güreşi!

Ege'nin incisi Nazilli'de düzenlenen yılın büyük Deve Güreşi Festivali yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etiketler

#rüyada aba ne demek? #rüyada bilgisayar ne demek? #rüyada ateş koru ne demek? #rüyada baki olmak ne demek? #rüyada bamya ne demek? #rüyada bakan ne demek? #rüyada EJDERHA ne demek? #rüyada çalılık ne demek? #rüyada dalgıç ne demek? #rüyada adım ne demek? #rüyada avlanmak ne demek? #rüyada aktör ne demek? #rüyada cahil ne demek? #rüyada bayram namazı ne demek? #rüyada dudak ne demek? #rüyada çelik başlık ne demek? #rüyada alyans ne demek? #rüyada ada soğanı ne demek? #rüyada AKTRİST ne demek? #rüyada abdesthane ne demek? #rüyada badem şerbeti ne demek? #rüyada ağaç kakan ne demek? #rüyada çıplaklık ne demek? #rüyada beyaz renk ne demek? #rüyada atlet (iç çamaşır) ne demek? #rüyada bina kemeri ne demek? #rüyada acve ne demek? #rüyada arı ne demek? #rüyada aylar ne demek? #rüyada çatal ne demek? #rüyada dervaze ne demek? #rüyada ağaç kabuğu soyan ne demek? #rüyada dalga ne demek? #rüyada Dolap ne demek? #rüyada balkon ne demek? #rüyada aksak ne demek? #rüyada davud (a.s.) ne demek? #rüyada Düğüm ne demek? #rüyada AHCI ne demek? #rüyada dokumak ne demek? #rüyada deve yavrusu ne demek? #rüyada attar ne demek? #rüyada acenta ne demek? #rüyada canavar ne demek? #rüyada ALIŞVERİŞ ne demek? #rüyada bağlamak ne demek? #rüyada baytar ne demek? #rüyada afet ne demek? #rüyada akbaba kuşu ne demek? #rüyada baş ağrısı ne demek? #Nazilli Şehiriçi Güzergahları #Nazilli Minibüs Güzergahları #Nazilli Dolmuş Saatleri #Nazilli Minibüs Saatleri Nazilli Dolmuş Güzergahları #nazilli minibüs #minibüs seferleri #minibüs saatleri #dolmuş saatleri #Nazilli Şehiriçi Minibüsleri #özel günler #dini günler #özel haftalar #kutlama günleri #kutlama haftası #kutlama #ocak kutlama günleri #şubat kutlama günleri #mart kutlama günleri #nisan kutlama günleri #mayıs kutlama günleri #haziran kutlama günleri #temmuz kutlama günleri #ağustos kutlama günleri #eylül kutlama günleri #ekim kutlama günleri #kasım kutlama günleri #aralık kutlama günleri #2020 kutlama günleri #2020 anma günleri #nazilli #fuar #okuyuverin gari #kitap fuarı #nazilli kitap fuarı #nazilli #nazilli belediyesi #fransız konsolosu #ziyaret #Zeliha Toprak #Caroline David Gülşah Elikbank #Kürşat Engin Özcan #nazilli #ihale #selahattin acar #düğün salonu #nazilli #akdoruk #yavuz selim ilkokulu #gezi