Demirci Mehmet Efe Törenlerle Anıldı

DEMİRCİ MEHMET EFE TÖRENLERLE ANILDI

Demirci Mehmet Efe, ölümünün 59. yılında Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile mezarı başında anıldı.

Aydın Cephesi Kuva-yi Milliye Komutanı Demirci Mehmet Efe, ölümünün 59. yılında Eğriboyun Mezarlığında bulunan mezarı başında ve Cumhuriyet parkında yer alan heykeli önünde anıldı. 

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen anma törenlerine,  Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakdan Öztürk, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve Demirci Mehmet Efe’nin torunları katıldı.

Demirci Mehmet Efe'nin Nazilli Eğriboyun Aile Kabristanlığı’ndaki mezarı başında gerçekleştirilen ilk programda, Yasin-i Şerif okunup dua edildi.
Torunları ve törene katılan protokol üyeleri tarafından Demirci Mehmet Efe’nin kabrine çiçekler bırakılmasının ardından törenin 2. kısmı için Demirci’nin heykelinin bulunduğu Cumhuriyet Parkı’na geçildi. 
Demirci Mehmet Efe adına yazılmış şiirlerin okunması ile başlayan programda konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bu topraklarda yaşayabiliyorsak, bu memlekete hizmet edebiliyorsak, bu bayrağın altında durabiliyorsak Demirci Mehmet Efemizin katkılarıyla durabiliyoruz. Birçok isyanın bastırılmasında üstün hizmet göstermiş, madalya ve övgülere layık görülmüştür. Kendilerine yaptıkları hizmetler için binlerce kez teşekkür ediyorum. Kendisini minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
Tüm aile adına teşekkürlerini sunan Demirci Mehmet Efe’nin torunları Gül Dündar ile Mehmet Dündar; “ Dedemizin ölümünün 59. Bizleri bir araya toplanmamızı sağlayan öncelikle belediye başkanımıza, bizi onurlandıran Kaymakamımız ve diğer Mülki Amirlerimize çok teşekkür ediyoruz. Dedemizin hatırasını bizlerle birlikte yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktırılması için emek veren her kesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 
'Demirci Mehmet Efe' kitabının yazarı İbrahim Kiraz ve 'Zeybeklerin Efesi Efelerin Komutanı Albay Demirci Mehmet Efe' kitabının yazarı Şahin Efe Yılmaz’ın da yer aldığı anma törenlerinde Demirci Mehmet Efe’nin hayatından kesitler yazarlar tarafından sunuldu.
Yapılan konuşmaların sonunda Demirci Mehmet Efe’nin torunları ve akrabaları protokol eşliğinde heykele çiçekler bırakarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler

#demirci mehmet efe #nazilli #nazilli belediyesi #anma töreni

building

Nazilli Şehiriçi Minibüs Güzergahları

Nazilli Şehiriçi Güzergahları, Nazilli Minibüs Güzergahları, Nazilli Dolmuş Saatleri, Nazilli Minibüs Saatleri Nazilli Dolmuş Güzergahları, Nazilli Şehiriçi Minibüsleri
building

Okuyuverin Gari

Okuyuverin Gari Nazilli Kitap Fuarı başlıyor. Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen Okuyuverin Gari Nazilli Kitap Fuarı, 21 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Sümer Rekreasyon Alanı’nda kitapseverlerle buluşacak.
building

Fransız Konsolosu’ndan Başkan Özcan’a Ziyaret

Fransız İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David ve Gazeteci Yazar Gülşah Elikbank, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti.
building

Nazilli'de Muhteşem Deve Güreşi!

Ege'nin incisi Nazilli'de düzenlenen yılın büyük Deve Güreşi Festivali yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etiketler

#rüyada çorba ne demek? #rüyada dabağ ne demek? #rüyada anka kuşu ne demek? #rüyada asılmak ne demek? #rüyada bayram ne demek? #rüyada adliye ne demek? #rüyada at ne demek? #rüyada çamaşır ne demek? #rüyada baş ağrısı ne demek? #rüyada donmak ne demek? #rüyada cemerat ne demek? #rüyada düşman ne demek? #rüyada açgözlü ne demek? #rüyada akasya ne demek? #rüyada BEKÇİ ne demek? #rüyada ceylan ne demek? #rüyada ÇÖL ne demek? #rüyada ALEV ne demek? #rüyada baykuş ne demek? #rüyada AKTRİST ne demek? #rüyada Basa Dön ne demek? #rüyada Doktor ne demek? #rüyada ejderha ne demek? #rüyada Daktilo ne demek? #rüyada çavuşkuşu ne demek? #rüyada ahiret ne demek? #rüyada çakal ne demek? #rüyada bağlılık andı ne demek? #rüyada düşman askerine... ne demek? #rüyada ananas ne demek? #rüyada bahçıvan ne demek? #rüyada bileği taşı ne demek? #rüyada caymak ne demek? #rüyada dans ne demek? #rüyada dolap ne demek? #rüyada cenaze namazı ne demek? #rüyada dalkavuk ne demek? #rüyada duha suresi ne demek? #rüyada bakım ne demek? #rüyada caymak ne demek? #rüyada bal arısı ne demek? #rüyada akciğer ne demek? #rüyada BIÇAK ne demek? #rüyada bayrak ne demek? #rüyada albay ne demek? #rüyada ayakkabı ne demek? #rüyada arzu ne demek? #rüyada antrenman ne demek? #rüyada akrep ne demek? #rüyada beyazlık ne demek? #Nazilli Şehiriçi Güzergahları #Nazilli Minibüs Güzergahları #Nazilli Dolmuş Saatleri #Nazilli Minibüs Saatleri Nazilli Dolmuş Güzergahları #nazilli minibüs #minibüs seferleri #minibüs saatleri #dolmuş saatleri #Nazilli Şehiriçi Minibüsleri #özel günler #dini günler #özel haftalar #kutlama günleri #kutlama haftası #kutlama #ocak kutlama günleri #şubat kutlama günleri #mart kutlama günleri #nisan kutlama günleri #mayıs kutlama günleri #haziran kutlama günleri #temmuz kutlama günleri #ağustos kutlama günleri #eylül kutlama günleri #ekim kutlama günleri #kasım kutlama günleri #aralık kutlama günleri #2020 kutlama günleri #2020 anma günleri #nazilli #fuar #okuyuverin gari #kitap fuarı #nazilli kitap fuarı #nazilli #nazilli belediyesi #fransız konsolosu #ziyaret #Zeliha Toprak #Caroline David Gülşah Elikbank #Kürşat Engin Özcan #nazilli #ihale #selahattin acar #düğün salonu #nazilli #akdoruk #yavuz selim ilkokulu #gezi